Red Bull’dan dev tertip: Campus Clutch Dünya Finali

bilimsel

Üye
Üniversite öğrencilerinin ülkesini ve okullarını temsil etmesine imkan sağlayan üniversiteler ortası dünyanın en büyük küresel VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch Dünya Finali, Brezilya’da yapıldı. 4 gün süren dev tertip adeta bir oyun şenliğine dönüştü. Biroldukça ülkeden 30 bin kişinin katıldığı finalde toplam 135 maç oynandı.

400 aktifliğin yapıldığı oyun şenliğinde maçlar için dev bir sahne kuruldu. Dünyanın en güzellerinin çaba ettiği Red Bull Campus Clutch Finali’nde Türkiye’yi Werder Weremem ekibi temsil etti.

Kupanın sahibi ABD temsilcisi oldu!

Ülkelerindeki elemeleri kazanarak dünya finaline isimlerini yazdıran 50 kadro, 4 gün boyunca heyecan dolu maçlara imza attı. nefes kesen müsabakaların akabinde ABD, Makedonya, Kanada ve Polonya yarı finalde karşı karşıya geldi. Rakiplerini elemeyi başaran ABD ve Kanada temsilcileri, dev finalde sahneye çıktı. Binlerce kişinin önünde oynanan müsabakanın akabinde ABD temsilcisi üniversite kadrosu, 2022 Red Bull Campus Clutch dünya şampiyonu olarak hem kupayı tıpkı vakitte para mükafatını meskenine götürdü.

“Kuzey Amerika finali beklemiyordum”

ABD temsilcisi grubun oyuncusu Alex “Vansilli” Nguyen, “Bir Kuzey Amerika finali beklemiyordum açıkçası. Geçen yıl şampiyon olan Mısır temsilcisi ekip için büyük bir taraftar dayanağı olduğunu gördük tertip boyunca. Küme etaplarında bile uzatmaya giden çok fazla grup ve epeyce fazla maç vardı. Bu oyun yalnızca iki yaşını doldurdu, üçüncü yılına yeni giriyor ve dünyanın dört bir yanındaki bölgelerden rekabetçi kadrolar çıktığını şimdiden görüyoruz. VALORANT için ne VCT’de ne de Red Bull Campus Clutch üzere bir turnuvada yalnızca tek bir bölgenin öne çıktığını düşünmüyorum” diye konuştu.

“Harika bir duygu”

Şampiyon kadronun oyuncusu Micheal ‘Dark3st’ Herrera, “Dürüst olmak gerekirse bu şampiyonluk için fazlaca uğraş harcadık. Kadro olarak epeyce çalıştık ve bunun kararında şampiyon olmak şahane bir duygu” dedi. Ali Salahedin ise “Harikaydı… Brezilya’daki herkes bize karşı fazlaca düzgündü, Sao Paulo’daki herkes fazlaca uygun ve misafirperverdi. Bizi desteklemek için geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim, bu bizim için epeyce şey tabir ediyor” halinde yorum yaptı.