Eski Windows patronu: Çift önyüklemeli iPad “çılgın” olurdu | çevrimiçi

sıcakkafa

Yeni Üye
Apple'ın yeni iPad Pro M4'ü güçlü bir donanımdır. Ancak yapılan testlerde ultra ince tabletin Apple'ın IPDOS işletim sistemi tarafından geri kaldığı defalarca eleştiriliyor. Bazı insanlar cihazda tam bir macOS istiyor. Ancak Apple minnetle bu durumdan vazgeçiyor: Şirketin pazarlama yönetimine göre Mac ve iPad birbirini tamamlıyor ve rakip değil. Tartışmaya artık PC dünyasının duayenlerinden biri de katıldı: Microsoft'un eski Windows patronu Steven Sinofsky.

Reklamcılık

“Sadece teknoloji meraklıları için”

X'i yaptı fikirlere karşı yüksek sesle mobilgelecekte iPad'i çift önyükleme moduyla donatmak ve böylece üzerinde gerçek bir macOS'un (aynı zamanda) çalışabilmesini sağlamak. Müşterilerin “dünyanın en iyisini” talep etmesi alışılmadık bir durum değil. Örneğin ABD'nin otomobil şehri Detroit'in üstü açık arabaları yaratmasının nedeni budur. Sinofsky, “Fakat çift önyüklemeli bir cihaz fikri tam anlamıyla çılgınca” diyor. “[It] “Bu sadece çılgınlık.” Bu yalnızca cihazın her zaman yanlış işletim sistemini kullanacağını garanti eder. Bu sadece teknoloji meraklıları için eğlenceli.

Sinofsky, macOS'un fare veya trackpad hassasiyeti yerine parmak gibi “kör bir aletle” çalıştırılabileceğine inanmıyor. Bu aynı zamanda Windows'ta da oldu. Kullanıcılar Mac'te bir fare etkileşimi modeli istiyordu. Dokunma işlemi için hangi Mac yazılımının yeniden yazılabileceği de belirsizdir. “'Dokunmatik özellikli' istiyorsanız Windows masaüstüne ne olduğuna bakın.”

iPad'in bu kadar ince olmasının nedeni

Eski Windows patronu, Mac ile iPad arasındaki ayrılığın donanımsal nedenleri olduğuna da inanıyor. “iPad'in fiziği nedeniyle pili Mac'inkinin yalnızca üçte ikisi kadardır. Bunu gerçekten istiyor musun? Ben istemiyorum. iPad'in 5,xmm'lik bir aygıt olmasının nedeni, varsayılan olarak Pil takılı bir klavyem yok.”

Sinofsky, Apple'ın yazılımın Mac, iPad ve iPhone gibi tüm platformlarda eşit derecede iyi çalıştığı geliştirme ortamları sunduğunu savunuyor. Eski Microsoft yöneticisi de Apple'ın tüm arayüzü iPadOS 18 ile daha da optimize etmesini bekliyor gibi görünüyor. Tam olarak nasıl olduğunu 10 Haziran'da WWDC 2024 geliştirici konferansında öğreneceğiz.

(bsc)

Haberin Sonu