Dünyanın en âlâ ekibi Red Bull Campus Clutch finalinde muhakkak oluyor

bilimsel

Üye
Üniversite öğrencilerinin ülkesini ve okullarını temsil etmesine imkan sağlayan üniversiteler ortası dünyanın en büyük küresel VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch’ta bu hafta dünyanın en uygun ekibi belirli oluyor. Ülkelerinde yapılan elemelerde başarılı olan üniversite kadroları 13-16 Aralık tarihlerinde Brezilya’da karşı karşıya gelecek. Türkiye elemelerinde rakiplerini geçerek 2022 yılının şampiyonu olan Werder Weremem grubu Brezilya’da kupa için sahneye çıkacak. Yapı Kredi Play partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch‘ta dünyanın dört bir yanındaki üniversite elemelerinden ve bölgesel elemelerden gelen gruplar şampiyonluk unvanının yanı sıra 20 bin Euro para mükafatı için de gayret verecek.

‘Hedefimiz şampiyonluk’

Werder Weremem ekip oyuncusu Mert Demirci, “Red Bull Campus Clutch Türkiye Finali’ni hoş bir izleyici kitlesi önünde oynadık ve şampiyon olmayı başardık. Artık amacımız ise her vakit olduğu üzere ülkemizi en uygun biçimde temsil edip dünya şampiyonu olmak. Finale hazırlanırken sistemli bir biçimde idman yapıyoruz diyebilirim. Program ile ben ilgileniyorum ve istikrarlı bir yol izliyoruz. Final serisine uygun bir strateji ile yeterli performans sergileyeceğimize inanıyorum. Red Bull Campus Clutch profesyonelce düzenlenen bir turnuva. Red Bull bu turnuvalarla gaming bölümüne ve esporculara dayanak oluyor” diye konuştu.

‘Birbirimize güveneceğiz ve başaracağız’

Türkiye şampiyonluğunun sürpriz olmadığını söyleyen Mustafa Tabakoğlu ise, “Dünya finalinde de tek amacımız şampiyonluk. Ekip olarak birbirimize güvenip oynayacağız ve başaracağız. Red Bull yaptığı bu turnuvalar yardımıyla biroldukca oyuncunun önünü açıyor, geleceğine taraf veriyor. Bu yüzden gaming dünyasına epeyce katkısı olduğunu düşünüyorum” dedi.