2 Farklı Yolla Kışlık Bezelye (Videolu)

AAmaan

Global Mod
Global Mod
2 Farklı Metotla Kışlık Bezelye Tanımı İçin Malzemeler

• Arzu ettiğiniz kadar taze bezelye
2 Farklı Sistemle Kışlık Bezelye Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Öncelikle bezelyeleri temizleyin tanelerini ayırın. Dondurucuya koyacağımız bezelyeleri hiç yıkamadan tanelenmiş bir biçimde, buzdolabı poşetlerine paylaştırın.
  2. Pipet sayesinde havasını alın, ağzın sıkacak kapatıp, dondurucuya yerleştirin. İçerisinde nem ve hava olmadığı takdirde birinci günkü üzere tazecik bezelye yemeği yapabilirsiniz.
  3. Bezelyeleri dondurucuya ben her yere o biçimde koyarım hiç bir biçimde dondurucu kokusu yahut bir bozulma yaşamam. Dikkat etmeniz gereken püf noktası bezelye tanelerini asla yıkamamak. Yıkamadan dondurucuya koyun kullanacağınız vakit çabucak yıkayıp, pişirin.
  4. Gelelim bezelye konservesini nasıl yapılacağına. Bezelyeleri taneledikten daha sonra pakça yıkayın 10 dakika kadar sirkeli suda bekletin.
  5. Sirkeli suyu döküp, tekrar bir çeşit yıkayın. Bezelyeleri kavanozlara paylaştırın.
  6. Ben yaklaşık olarak 350 gramlık bir kavanoz için hazırladım her bir kavanoz için, birer tatlı kaşığı kaya tuzu ekleyelim. Kavanozun incelen çizgisine gelene kadar da içme suyu ek edelim.
  7. Yeni kapaklarla kavanozun kapağını sıkı sıkıya olacak biçimde kapatalım (Kavanozu ve yeni kapakları kesinlikle daha öncesinden dezenfekte edin yani kaynayan suyun içerisinde 5 dakika boyunca kaynatmaya devam edin. sonrasındasında kurulayın. Konservenize o biçimde hazırlayın)
  8. Kavanozları derin bir tencereye yerleştirelim üzerini geçecek kadar su ek edip kaynatmaya bırakalım. 20 25 dakika boyunca kaynayan bezelye konservemizi ocaktan alalım. Kapaklar gevşemiş olacaktır epey dikkatli olacak biçimde sıcakken tekrar kapakları sıkalım.
  9. Hazırladığımız bezelye konservesini zıt çevirip, bir gece boyunca bekletelim. Sonraki gün, düz pozisyona getirip serin güneş görmeyen bir yerde uzun mühlet koruma edebilirsiniz.
  10. gayet pratik olan bu iki tanımı kesinlikle kaydedip, denemenizi tavsiye ediyorum ikisi de çok güvendiğim ve her sene yaptığım tanımdır. Tanım görüntülü olarak izlemek isterseniz hepinizi kanalıma bekliyorum.
2 Farklı Sistemle Kışlık Bezelye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı