Valorant’tan Türk casus için dev ipucu

bilimsel

Üye
Riot Games’in sevilen oyunu Valorant’a Türk casus geliyor. bir müddetdir toplumsal medyada spekülasyonu yapılan gelişme, oyunun resmi internet sitesindeki paylaşımla apaçık gösterildi.

“Ajanların Durumu – Mart 2022” başlıklı bir makale Valorant resmi sitesinde yayınlanırken, “Karakter Yapımcısı” John Goscickis imzalı bu makalede sıradaki casusun ne tıp bir rolde olacağına dair ipuçları verildi. “Sıradaki casus, avlamak üzere düşmanların peşine düşme heyecanını daha ağır bir biçimde hissetmenizi sağlayacak.” denen makale, yayınlandığı lokasyonda lisanı ne olursa olsun Türkçe bir biçimde “her insanın bir korkusu var.” cümlesiyle bitiyor.

Ayrıyeten, makalenin sonunda paylaşılan görselde de bir masada Türk kahvesi, nazar boncuklu yüzük ve lokum olduğu formunda yorumlanan öğeler bulunuyor. Ayrıyeten bu görselin ismi de “lokum”. Makalenin bilgileri incelendiğinde yeni gelecek casusun “Öncü” rolünde olacağı ve istihbarat sağlayan özelliklerinin olacağı anlaşılıyor.

Öte yandan oyunda poligonda bulunan bir haritada, 5 kişilik bir takımın dünya haritasında Türkiye’nin gösterildiği bir görsel de bulunuyor.

Yeni casusun oyuna nisan ayı sonunda eklenmesi bekleniyor.

TÜM VALORANT CASUSLARI, ROLLERİ VE ÜLKELERİ

Jett : Düellocu, Güney Kore

Raze: Düellocu, Brezilya

Breach: Öncü, İsveç

Omen: Denetim uzmanı, hayalet

Brimstone: Denetim uzmanı, ABD

Phoenix: Düellocu, Birleşik Krallık

Sage: Gözcü, Çin

Gösteriye: Öncü, Rusya

Viper: Denetim uzmanı, ABD

Cypher: Gözcü, Fas

Reyna: Düellocu, Meksika