Biden: Koronavirüsün kalıcı olacağını düşünmüyorum

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Biden: Koronavirüsün kalıcı olacağını düşünmüyorum
ABD Lideri Joe Biden, Colorado eyaletine yapacağı ziyaret için başşehir Washington DC’den ayrılmadan evvel gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bir gazetecinin “Kovid-19 artık kalıcı mı?” sorusu üzerine Biden, “Hayır, Kovid-19’un kalıcı olduğunu düşünmüyorum. Fakat, Kovid-19’un ortaya çıkardığı etraf ve dünya kalıcı. Şu anda uğraş ettiğimiz haliyle Kovid’in kalıcı olduğunu düşünmüyorum. Yeni olağan bu olmamalı” dedi.

Biden, Kovid-19‘a karşı artık ellerinde biroldukca araç olduğunun altını çizerek, “Bazı meseleler olsa da şu anda 1 yıl evvel olduğumuz noktadan fazlaca farklı bir yerdeyiz” diye konuştu.

President Biden said surging COVID-19 cases won’t be the “new normal,” though the virus is likely to endure and can be managed with newly developed tools. https://t.co/wbUNXM4GEW

— The Boston Globe (@BostonGlobe) January 7, 2022

Şu anda ülkede test eksikliği meselesiyle uğraş ettiklerini kaydeden Biden, “Şu ana kadar ayda 300 milyon test yaptık, bu, günde 11 milyon demek. Buna ek olarak 500 milyon test kiti siparişi de verdik. Bu virüsü denetim altına alabiliriz” tabirlerini kullandı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.