Avrupa’nın en büyüğü Futhouse, kapılarını Fanatik’e açtı

bilimsel

Üye
Cümbüş ve spor kesiminin en süratli büyüyen alanlarından biri olarak kabul edilen gaming, dünyada olduğu üzere Türkiye’de de büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Türkiye gaming dünyası, bünyesinden çıkardığı başarılı kadrolar ve esporcularla birlikte memleketler arası arenada da takdir topluyor. birebir vakitte son periyotta hem yurt ortasında tıpkı vakitte yurt haricinde elde ettiği başarılarla isminden kelam ettiren Futbolist grubu, Türkiye’deki oyun dünyasının gelişimi için epey kıymetli bir adım attı. Red Bull’un desteklediği ve bünyesinde 10 profesyonel ekibi bulunduran Futbolist, Avrupa’nın en büyük gaming house’u olan FUTHOUSE’u hayata geçirdi. Milletlerarası arenada Türkiye’ye dünya şampiyonlukları getirmeyi hedefleyen Futbolist’in Türkiye espor ekosisteminin hizmetine sunduğu yeni tesisi FUTHOUSE, esporun ve Türk esporcuların gelişmenine katkı sağlamanın yanı sıra yeni muvaffakiyetleri da yaşatacak üzere gözüküyor.

Avrupa’nın en büyüğü artık Türkiye’de

Toplamda bin 230 metrekarelik bir alana sahip olan FUTHOUSE, beş katlı bir villada Asya ve Amerika’daki “gaming house”lar örnek alınarak sıfırdan tasarlandı. Büyüklük olarak Avrupa’daki benzerilerini geçen FUTHOUSE, bu biçimdece hem Avrupa’nın en büyüğü birebir vakitte Türkiye’de dünya standartlarını yakalayan birinci espor tesisi oldu. Esporcu gelişmeninin ve profesyonel esporcu yetiştirmenin ön planda tutularak hayata geçirildiği FUTHOUSE ortasında yedi başka yatak odası ve bir ortak alanda toplamda 23 kişinin konaklayabileceği imkanlara sahip. Espor tesisinde beş farklı branşta çaba eden kadrolar tıpkı anda kamp yapabiliyorken, rakip ekipler da turnuva süreçlerinde burada konaklayabilecek.

Esporcu gelişmeninde diğer bir boyut

Türkiye gaming dünyasında yeni bir dönemin başladığının göstergesi olan FUTHOUSE’da üç tane başka espor odası ve başka bir koç/analiz odası bulunurken, espor odasından tahlil odasına bağlı olan sistem yardımıyla koçlar her oyuncunun ekranındaki konumu anlık olarak takip edebilecek. İdmanların ve şampiyonalara hazırlıkların yanı sıra cümbüş ve toplumsal aktivitelere de ehemmiyet verilen FUTHOUSE, tüm takımın faydalanabileceği cümbüş alanları ve bir fizyoterapi odasına da sahip. Cümbüş alanlarında arcade makineleri, F1 simülatörü, tilt / pinball, langırt, basketbol , oyun konsolu alanı ve bir kütüphane de esporcular için yapıldı.

Tesisin içine müze de açıldı

Tesisin bir katı grubun 22 farklı kentte düzenlenenturnuvalarda kazanılan 26 kupasının sergilendiği bir müzeye dönüştürülürken,makyaj ve reji odaları da bulunan podcast stüdyosu, talkshow alanı, canlı turnuva sunum stüdyosu ve yayın odaları da Futbolist takımının hizmetine sunuldu. Ayrıyeten esporcular tesise gelen fizyoterapist ve beslenme uzmanlarından da dayanak nazarancek. İçinde üç profesyonel yayın odası ve dokuz yayın altyapısı mevcut oda bulunan FUTHOUSE’da yayıncılar, tıpkı anda birbirinden farklı odalarda 12 yayın açılabilecek.

Futbolist’in muvaffakiyetleri ve etkin branşları

Bünyesinde 58 profesyonel esporcuyu bulunduran Futbolist ekibi; FIFA Ultimate Team, FIFA Pro Clubs, PUBG Mobile, PUBG PC, VALORANT erkek, VALORANT bayan, Hearthstone, Team Fight Tactics, Magic:The Gathering, Arena of Valor klasmanlarında yurt ortasında ve yurt haricinde muvaffakiyet kovalıyor. Grup, bu vakte kadar katıldığı turnuvaların 26’sında kupaya uzanmayı başardı.

İsmail Can “Isopower” Yerinde; Burası bana daha fazlaca muvaffakiyet getirecek

Yaklaşık 6 yıldır Futbolist FIFA kadrosunun bünyesinde olan Red Bull atleti İsmail Can “Isopower” Yerinde, “FUTHOUSE’un benim için en kıymetli noktası turnuvalardan evvel tesiste kamp yaparak şampiyonalara hazırlanmak. Artık idmanlarımız hayli daha profesyonel bir yerde olacak. FUTHOUSE’da turnuva öncesi idman yapmak konutta yaptığım idmana nazaran daha tesirli ve verimli olacaktır. Oradaki hava, ortam ve idman süreci beni daha da motive ve konsantre edecek elbet. Türkiye’de buna emsal bir yatırım olmadı. Bu usul teşebbüsler vardı lakin bu kadar profesyonel ve kapsamlı bir tesis görmedim. aslına bakarsanız Avrupa’nın en büyüğü şu an burası. Spor salonu, oyun odaları, cümbüş odaları, Her imkanın olduğu bir espor tesisi oldu burası. FUTHOUSE’da yaptığım idmanlarla ve kamp süreçleriyle birlikte daha da başarılı olacağıma inanıyorum” diye konuştu.