ABD’de Walmart’ta 6 kişiyi öldüren saldırganın silahı tıpkı gün aldığı ortaya çıktı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
ABD’de Walmart’ta 6 kişiyi öldüren saldırganın silahı tıpkı gün aldığı ortaya çıktı
Chesapeake Polis Departmanı yaptığı açıklamada, süpermarkette amirlik yapan saldırgan Andre Bing’in 9 milimetre kalibreli tabancasını salı günü ataktan birkaç saat evvel satın aldığını tespit etti.

Polis Departmanı açıklamasında ayrıyeten Bing’in telefonunda, çalışma arkadaşlarının kendisi ile alay ettiğine ve bunun üzerine saldırıyı gerçekleştirdiğine ait bir not bulduğunu duyurdu.

Departmanın paylaştığı Bing’in telefonuna bırakılan notta “Herkesten özür dilerim lakin bunu planlamadım, her şey güya şeytan tarafınca yönetiliyormuşum üzere oldu.” dikkati çekti.

Notta yer alan saldırganın, kendisi ile dalga geçtiğini öne sürdüğü birtakım çalışma arkadaşlarının isimleri ise Polis tarafınca kapatıldı.

Walmart’ta 6 kişiyi öldürdüğü belirtilen saldırgan Andre Bing
© AP Photo

Notun ne vakit yazıldığı aşikâr değil lakin notta Bing tacize uğradığını argüman etti ve telefonunun hacklendiği algısıyla bu duruma itildiğini ileri sürdü.

Bing’in notunda “Keşke sıfırdan başlayabilseydim ve ailem toplumsal eksikliklerimle daha yakından ilgilenseydi” sözü de yer aldı.

Polisin açıklamasında ayrıyeten Bing’in rastgele bir sabıka kaydı olmadığına da yer verildi.

Silah satışlarını denetim tartışması bir daha gündemde

Saldırı, ABD’de silah satışlarının denetimi konusundaki tartışmaları bir daha alevlendirdi.

ABD Lideri Joe Biden, atağa ait “Hâlâ yarı otomatik silahların satışına müsaade verdiğimiz fikri tiksindirici. Tek sözle tiksindirici. Atak silahlarını yasaklamaya çalışacağım” açıklamasında bulundu.

Chesapeake kentinde ABD’nin büyük market zincirlerinden Walmart’ta, çalışan Bing, mağazanın toplantısında hemilk evvel iş arkadaşlarına ateş açmış ve 6 kişiyi öldürmüş, epeyce sayıda kişiyi de yaralamıştı.

Saldırgan çabucak sonrasında silahıyla intihar etmişti.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.